Федоров розповів, коли в Україні може запрацювати 5G

Федоров розповів, коли в Україні може запрацювати 5G - INFBusiness

В Україні з’явиться стільниковий зв’язок п’ятого покоління (5G). Це може відбутися вже у 2024 році. Проте йдеться лише про пілотну версію.

Як розповів у інтерв’ю Forbes міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, рішення впровадити технологію 5G для прискорення мобільного інтернету ухвалили ще навесні 2019 року. Проте цей процес зазнав перешкод через пандемію коронавірусу та російське вторгнення.

Українська влада наразі веде перемови з однією компанією, яка спеціалізується на мережах 5G, і очікує, що пілотний запуск проєкту відбудеться вже у наступному році. Додатково Федоров повідомив, що його команда зараз працює над покращенням мережі 4G. Це важливо, оскільки під час війни обладнання перемістили для підтримки певних регіонів, і це створило перебої в мобільному інтернеті та мобільному зв’язку для мирного населення.

“Зараз працюємо над 5G, ведемо перемовини з однією компанією. Сподіваюсь, пілотний запуск буде вже у наступному році. Також працюємо над поліпшенням 4G. Під час повномасштабної війни багато обладнання переміщено для посилення певних регіонів. Протягом останнього року погіршувався зв’язок. Проте ситуація змінюється”, – зазначив Федоров. 

Про законопроєкт № 9463, який покращить зв’язок в Україні

7 серпня у парламенті зареєстрували законопроєкт, що дасть змогу українцям бути на зв’язку та з 4G, попри покриття власного оператора. Також повідомляти державі про “білі плями” з проблемним зв’язком. Крім цього, одним із показників якості зв’язку стане швидкість мобільного інтернету. Так держава зможе моніторити і впливати на нього, щоб українці будь-де обмінювалися файлами без Wi-Fi.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • У Lifecell відповіли, коли в Україні з'явиться 5G інтернет
  • Wi-Fi і 5G – вже мотлох. Вчені запустили Li-Fi, бездротовий зв'язок на основі світла
  • Плюс 12 нових категорій. Уряд збільшив перелік бізнесів, які можуть долучитися до програми єВідновлення
  • Чи очікувати українцям нового блекауту: прогноз мольфарки

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *