Якби Київстар не підняли в найкоротший термін, Україна ризикувала залишитись зовсім без мобільного зв’язку – екс-член правління Київстару

Якби Київстар не підняли в найкоротший термін, Україна ризикувала залишитись зовсім без мобільного зв'язку - екс-член правління Київстару - INFBusiness

Колишній член правління Київстару Андрій Осадчук помітив цікаву деталь у масштабній атаці проти компанії. Основні конкуренти Лайфселл та Водафон мали змогу продати весь наявний запас SIM-карт. Однак, якби технічна команда оператора не впоралась з початком відновленням мережі, тотальна аварійна ситуація тривала б ще декілька днів. Відповідно немає сумніву, що дві інші мобільні мережі, так само б не працювали. 

У своїй публікації на Facebook-сторінці Осадчук нагадав, що з початку атаки на мережу Київстар миттєво закрили національний роумінг на мережі Лайфселл і Водафон. Він вважає таке рішення розумним. 

“Як було публічно повідомлено, вчора з самого початку атаки на мережу Київстар миттєво закрили національний роумінг на мережі Лайфселл і Водафон. Це рішення за ініціативи СБУ було дуже розумним, бо його метою було уберегти дві інші мережі від аналогічного колапсу, який точно б стався внаслідок одномоментно напливу мільйонів нових клієнтів з боку Київстар. Жодна мережа не здатна такого витримати. Неможливо в трилітрову банку залити десять літрів без відповідних втрат рідини. В роботах мереж та сама логіка”, – заявив Осадчук. 

Осадчук вважає, що мудре рішення спецслужб, що опікуються загальними питаннями безпеки і дієздатності країни, жодним чином не справило враження ні на національного телеком-регулятора, ні на Мінцифри, ні на двох основних операторів-конкурентів. За добу поки тривала тотальна зупинка роботи мережі Київстар, обидва основних конкуренти продали, судячи з всього, весь свій наявний запас SIM-карт і отримали в багатьох випадках поповнення на безліч нових особових рахунків.

“Заробили шалені неочікувані кошти і точно перевиконали річний план. Бонуси, премії гарантовані. Ніхто нічого не порушив, все було під лозунгом підтримки можливості громадян бути на зв’язку. Так от, якби технічна команда Київстар не справилась з початком відновленням мережі зі вчорашнього вчора і аби тотальна аварійна ситуація з усіма сервісами Київстар тривала б ще декілька днів, що було цілком ймовірно, то немає сумніву, що дві інші мобільні мережі, так само б грохнулись і країна б з величезною вірогідністю лишилася б взагалі без всякого мобільного зв’язку, але причиною цього були б уже не російські хакери і шпигуни”, – вказав Осадчук. 

Він вважає, що разом із блокуванням національного роумінгу потрібно було призупинити продаж чи активацію нових SIM-карт у двох інших мобільних мережах, якщо хтось дійсно піклувався про національну безпеку. Осадчук подякував тим, хто відновлює роботу телеком мереж від яких так багато залежить.

Варто додати, що у 2005-2015 роках Осадчук обіймав посаду директора з регуляторного і правового забезпечення ПрАТ “Київстар”, був членом правління компанії. Він залишив посаду після того, як його обрали депутатом Київської міської ради на чергових місцевих виборах у жовтні 2015 року.

Масштабна атака на Київстар 

12 грудня абоненти Київстару по всій Україні не змогли користуватися мобільним зв’язком та інтернетом через масштабний збій. У компанії заявили про технічні проблеми. Через збій також не працював національний роумінг.

Причиною збою у роботі оператора стала хакерська атака. СБУ повідомила, що відповідальність за атаку взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань, яке є хакерським підрозділом головного управління генштабу збройних сил рф (більш відомого як гру).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *