У застосунку “Дія” нові послуги для моряків – як скористатися

У застосунку "Дія" нові послуги для моряків - як скористатися - INFBusiness

У застосунку “Дія” з’явилися нові корисні функції, якими можуть скористатися моряки. Тепер вони зможуть отримувати потрібні послуги онлайн без купи паперових документів. Експерти пояснили, як можна скористатися цими функціями.

Про це повідомляється на офіційній сторінці “Дія” в соціальній мережі. Зазначається, що йдеться про підтвердження або підвищення кваліфікації моряка. Тепер через “Дію” моряки зможуть подавати скарги у випадку відмови в отриманні кваліфікаційних документів. Завдяки цій новації влада збирається, зокрема, боротися з корупцією.

Експерти пояснили, що раніше дипломування моряків проходило лише через приватні компанії. В результаті було чимало випадків з хабарництвом. Підкреслюють, що корупціонери щороку незаконно наживали до 150 мільйонів доларів. Тепер процедура стане швидше, доступніше та безпечніше. Крім того, “Дія” захищає від підробки документів.

Як судноплавці можуть скористатися цими послугами:

  • Авторизуватися на порталі “Дія”;
  • Обрати послугу для моряків (за посиланням);
  • Заповнити заявку;
  • Підписати заявку за допомогою електронного підпису;
  • Відправити заявку на розгляд Адміністрації судноплавства.

Після цього громадянин отримає результат на електронну пошту. Також інформація з’явиться в особистому кабінеті на порталі “Дія”. 

“Електронні послуги для моряків на порталі “Дія” реалізуються Мінвідновленням та Адміністрацією судноплавства в співпраці з Мінцифрою за підтримки USAID / UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”, – додали експерти. 

Нові послуги в “Дія” 

Раніше стало відомо, що на порталі “Дія” тепер підприємці можуть автоматично закривати ФОП. Таким чином, процедура займатиме лише кілька хвилин. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, ця послуга повністю автоматична: інформація підтягується до Єдиного державного реєстру, а користувачу залишається лише перевірити дані та поставити електронний підпис. Результати обробки заявки з’являються в особистому кабінеті на порталі “Дія”.

Також з квітня 2023 року українці можуть отримати витяг про несудимість прямо через застосунок “Дія”. Для цього потрібно лише обрати функцію “Довідки та витяги”, “Витяг про відсутність судимості”, а далі – заповнити дані про себе (вказати мету запиту) та відправити заявку. Тепер ця процедура не потребуватиме купи документів та зайвого часу.

“Витяг про несудимість щорічно отримує близько 1 млн людей. Тепер можете зробити це в Дії за кілька кліків. Повністю автоматизували послугу. Більше не треба вводити дані вручну”, — зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Нагадаємо, раніше в застосунок “Дія” повернули функцію зміни місця реєстрації, проте скористатися зможуть не всі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *