Депортований із Маріуполя Богдан Єрмохін повернувся до України у день свого 18-річчя

Депортований із Маріуполя Богдан Єрмохін повернувся до України у день свого 18-річчя - INFBusiness

Фото: t.me/ermaka2022

Депортований із Маріуполя підліток Богдан Єрмохін повернувся до України у день свого 18-річчя. Про це вдень 19 листопада повідомили керівник Офісу президента Андрій Єрмак та уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своїх телеграм-каналах.

– Нашій команді вдалося повернути додому Богдана Єрмохіна – українського хлопця, якого росія вивезла з окупованого Маріуполя до московської області… Сьогодні Богдану виповнилося 18 років… Ми були у постійній комунікації з Богданом і він вже в Україні, поруч зі своєю сестрою, – написав Єрмак.

Керівник Офісу президента України подякував партнерам з Катару та міжнародній організації ЮНІСЕФ. Лубінець зазначив, що повернення також відбулося у взаємодії із посольством України в Білорусі, Прикордонною службою та за результатами переговорів з російською стороною.

Вранці у неділю уповноважений при президенті РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова та уповноважений з прав людини у РФ Тетяна Москалькова заявили, що увечері 18 листопада Богдан прилетів із Москви до Мінська і зустрівся в аеропорту із двоюрідною сестрою з України.

Львова-Бєлова, якої Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав орден на арешт, розповіла, що на рейс хлопця проводила “приймальна мама та інші члени прийомної родини” з Підмосков’я.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко звинуватив Марію Львову-Бєлову в цинізмі. За його словами, якби не розголос у ЗМІ, то в Росії Богдана Єрмохіна призвали б до армії після повноліття.

Довідка

У листопаді 2023 року Богдан Єрмохін отримав повістку про явку до військкомату Московської області 19 грудня 2023 року. Єрмохін записав відеозвернення до президента Володимира Зеленського з проханням допомогти йому повернутися до України.

Марія Львова-Бєлова заявила, що підліток “добровільно” отримав громадянство РФ у жовтні 2022 року. Напередодні 18-річчя він отримав повістку “для уточнення відомостей військового обліку, як і всі громадяни РФ його віку”. Вона запевнила, що хлопець, який попросив його повернути до України, залишить Росію до повноліття.

За даними ЗМІ, російські окупанти депортували 16-річного Богдана Єрмохіна з Маріуполя до Росії у 2022 році. Його батьки померли, коли йому було вісім років. Опікуном хлопця була його рідна сестра.

Після депортації хлопець опинився у дитячому санаторії у Московській області. У липні 2022 року його віддали під опіку ветеранки чеченської війни Ірини Рудницькій. На початку 2023 року хлопець спробував самостійно повернутись до України, але на кордоні з Білоруссю його затримали російські силовики. Богдан записує реп під псевдонімом Dispo.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *