Генеральна консулка Польщі у Львові перепросила за дії протестувальників на кордоні

Генеральна консулка Польщі у Львові перепросила за дії протестувальників на кордоні - INFBusiness

Фото: facebook.com/eliza.dzwonkiewicz

Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич перепросила в українців за дії польських протестувальників на кордоні. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

– Я не можу більше мовчати. З любові до Батьківщини. Я не можу вдавати, що не бачу цих дій, які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні. Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників, – написала вона.

Дзвонкевич порівняла дії польських протестувальників з діями росіян під час Варшавського повстання 1944 року.

– Коли підлітком я дізналася, що під час Варшавського повстання 1944 року росіяни, які стояли по правий берег Вісли, не погодилися на посадку (для дозаправки) літаків союзників, які допомагали воюючій Варшаві, я подумала, що лише росіяни могли поводитися так ганебно. Зрештою, призначена для повстанців допомога була раніше випадково скинута з цих літаків на околиці Варшави і опинилася в руках німців. Тоді, будучи підлітком, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров’ю інший народ… Що ми, поляки, ніколи б не зробили подібного, – зазначила консулка.

Еліза Дзвонкевич додала, що справжній поляк ніколи не завдав би ножа в спину своїм сусідам, які борються за свободу. 

– Йдеться не про вимоги, а про форму протесту. Ганьба і ганьба. Вибачай, воююча Україна, вибачай, – підкреслила вона.

Також Дзвонкевич опублікувала картину, яку їй подарував молодий український художник на знак вдячності за допомогу українцям від поляків після початку повномасштабної війни. 

– На картині зображені сестри Польща та Україна в ніжних обіймах. Чому ми все це руйнуємо? – запитала консулка.

  • Польські перевізники й фермери з осені періодично блокують рух українських вантажівок на кордоні. Причиною страйку називають надмірну конкуренцію після ухвалення транспортного безвізу між Україною та ЄС. 
  • У лютому польські протестувальники на кордоні вже двічі висипали українське зерно, яке прямувало транзитом до інших країн Європейського союзу. Також вони використовують образливі плакати.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *