Імпорт українського зерна: що готує Україні ЄС

Європейська комісія опублікувала проект регламенту щодо продовження на рік торговельних преференцій для України. Організація планує не повертати квоти, які діяли до повномасштабної війни з РФ, а ввести механізм захисту від значних обсягів українського імпорту. В результаті українські виробники втратять частину ринку і будуть вимушені шукати нові можливості.

9144_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про це пише видання Delo. “Для найбільш чутливих продуктів – м’яса птиці, яєць і цукру, передбачено екстрене гальмування, яке стабілізувало б імпорт на рівні середніх обсягів імпорту в 2022 і 2023 роках. Це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить ці обсяги, мита будуть повторно введені, щоб обсяги імпорту суттєво не перевищували показники попередніх років”, – пояснюється в постанові.

Директор спілки “Союз птахівників України” (СПУ) Сергій Карпенко. пояснює, що в разі прийняття проекту постанови механізм “екстреного гальмування” буде мати наступний вигляд: якщо у період з 6 червня 2024 року по 31 грудня 2024 року кумулятивні обсяги імпорту яєць, м’яса свійської птиці чи цукру з початку 2024 року досягнуть відповідного середнього арифметичного обсягів імпорту у 2022 та 2023 роках, Єврокомісія повинна протягом 21 дня:

запровадити до 31 грудня 2024 року для відповідного продукту “довоєнну” тарифну квоту, яка діяла до моменту лібералізації торгівлі;
запровадити з 1 січня 2025 року тарифну квоту, яка дорівнює п’яти дванадцятим цього середнього арифметичного значення, або відповідну тарифну квоту, яка діяла до моменту лібералізації торгівлі, виходячи із більшого за обсягом показника.
Таким чином, в 2024 році у України є шанс “відкотитися” в обсягах поставок до ЄС цих продуктів на рівень “довоєнних” квот, якщо за друге півріччя обсяги перевищать середні показники за 2022 і 2023 роки.

Виробництво і експорт цукру обліковується за маркетинговими роками (МР), з вересня по серпень, нагадує тимчасовий виконувач обов’язків голови асоціації “Укрцукор” Назар Михайловин. Експорт цукру з України в ЄС в 2023/2023 МР склав 415 тис. тонн, тоді як квота на 2021 рік – 20,7 тис. тонн.

Цукровики вже орієнтовно знають, що Єврокомісія дозволить Україні ввезти в 2024 році до 320 тис. тонн цукру, зазначає експерт. Загалом, його виробники і Мінагрополітики домовились не відправляти до ЄС в 2023/2024 МР більш ніж 650 тис. тонн цукру, і цей об’єм планується повністю відвантажити до кінця червня, за два місяці до закінчення МР.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Один коментар

 1. Я не верила в магию и гадания до тех пор, пока не познакомилась с Марией. Моя семья переживала трудные времена из-за разногласий с моим мужем Борисом. Взгляды расходились, словно две параллельные линии, и наш брак страдал. Я испытывала отчаяние и беспокойство каждый день, пытаясь найти выход из этой ситуации, так ка близок уже был тот момент, когда муж должен был уйти из семьи.

  Однажды моя подруга посоветовала обратиться к знахарке Марии, которая якобы обладает удивительным даром читать гадание на воске. Сначала я была скептически настроена, но отчаяние подталкивало меня к попытке. Я связалась с Марией через указанный на её сайте Вайбер и описала ей нашу проблему.

  Мария проявила крайнее внимание к моей истории и предложила свою помощь гаданием на воске, Мария не только прочитала те знаки, которые явно указывали на причины наших конфликтов, но и дала мудрые рекомендации, как изменить ситуацию.

  Я следовала её советам, и результаты не заставили себя ждать. Моя семья начала снова находить общий язык, мои отношения с мужем стали гораздо теплее и ближе. Я испытываю огромную благодарность Марии за её помощь и поддержку в самый тяжелый для нас период. Её профессионализм и доброта заслуживают высших похвал.

  Всем, кто столкнулся с подобными проблемами, я настоятельно рекомендую обратиться к знахарке Марии. Её контактная информация доступна на сайте https://znaharkamariya.com.ua/ или можно позвонить Марии по вайберу +380976592407.
  Верьте в магию добра и возможность изменить свою жизнь к лучшему!

  No votes yet.
  Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *