Кабмін хоче заборонити оформлення паспортів за кордоном за відсутності військово-облікових документів

Кабмін хоче заборонити оформлення паспортів за кордоном за відсутності військово-облікових документів - INFBusiness

Кабінет міністрів у новій редакції законопроєкту про мобілізацію вніс зміни, які стосуються чоловіків призовного віку за кордоном. Уряд пропонує заборонити будь-які консульські дії в закордонних дипломатичних установах без наявності у чоловіків військово-облікових документів. Це стосується оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта. 

“В умовах воєнного стану оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби, громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, здійснюється за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів”, – сказано у тексті документу.

Виняток становить лише оформлення посвідчення на повернення в Україну, консульські дії щодо дітей, якщо другий батько – іноземець та оформлення спадщини.

Наразі чоловіки призовного віку можуть оформлювати паспорти, не пред’являючи при цьому військово-облікові документи, до яких відноситься посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

Кабмін хоче заборонити оформлення паспортів за кордоном за відсутності військово-облікових документів - INFBusiness

Скрін: itd.rada.gov.ua

  • У грудні 2023 року на фоні обговорення закону про мобілізацію ЗМІ писали про черги на сотні людей під сервісами оформлення документів для українців за кордоном.
  • 30 січня Кабмін зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію. Рада почне розглядати його лише у лютому.
  • 25 грудня Кабінет міністрів вніс на розгляд парламенту законопроєкт про мобілізацію № 10378. Він передбачав обмеження прав ухилянтів та внесення їх до реєстру боржників. Зокрема, пропонувалося обмежити їм операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошових коштів. Урядовий законопроєкт не підтримали профільні комітети. 11 січня Кабмін відкликав документ і пообіцяв підготувати нову редакцію.
     
     

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *