Кабмін обмежив норму продажу алкоголю та цигарок у Duty Free

Кабінет міністрів обмежив норму продажу алкоголю та цигарок у магазинах Duty Free під час воєнного стану. Тепер у таких магазинах можуть відпускати орієнтовно 2 пачки іноземних сигарет та 2 літри алкоголю одній особі протягом доби.

9842_899466.jpg (58.16 Kb)

Про це повідомили у Міністерстві фінансів. Там зазначили: рішення ухвалено для ліквідації схеми ухилення від сплати податків під час реалізації тютюнових виробів та алкогольних напоїв у магазинах безмитної торгівлі.

“Урядовим рішенням передбачено запровадження на час дії воєнного стану ефективного контролю за дотриманням обмежень з реалізації магазинами Duty Free тютюнових виробів і алкогольних напоїв одній особі протягом однієї доби орієнтовно 2 пачки іноземних цигарок та 2 літри алкоголю”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: прийнятою постановою запроваджується Порядок обміну інформацією між магазинами Duty Free та низкою держорганів. Зокрема:

Держприкордонслужбою;
Держподатковою службою;
Держмитслужбою.
Метою обміну інформацією, зазначається, є ідентифікація покупців алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

“Проект постанови Мінфін розробив на виконання змін до законодавства України, що набрали чинності 1 жовтня минулого року, якими, зокрема, передбачено заборону на час дії воєнного стану продажу в магазинах безмитної торгівлі тютюнових виробів і алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, а також обмеження щодо продажу таких товарів іноземного виробництва”, – розповіли в міністерстві.

Там також нагадали, що ці зміни ініціювали народні депутати з метою протидії нелегальному обігу підакцизних товарів на внутрішньому ринку. “Значну частку яких складали товари, призначені для продажу в магазинах Duty Free або для експорту, тим самим уникаючи оподаткування”, – підкреслили в Мінфіні.

Duty Free – система безмитної торгівлі в межах країн, а також у міжнародних зонах аеропортів, морських портів, на пасажирських суднах (повітряних та морських). У магазинах дьюті-фрі можна купити товари без сплати мит.

Чому це важливо

Станом на осінь 2023 року обсяг ринку нелегальних тютюнових виробів в Україні сягав 20,2%. Йшлося про підроблену продукцію, контрабанду і нелегально продані сигарети.

При цьому головну частину “нелегалу” становила нелегально продана продукція з маркуваннями Duty Free (10,8%). У деяких пунктах пропуску, за даними статистики, кожна людина “купувала” по 26-36 пачок цигарок за раз, що є ознакою махінацій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *