Казахстан потужно вдарив санкціями по рф

Казахстан, який у Росії називають “дружньою” державою, заборонив експорт до країни-агресора 106 видів товарів, які можуть використовуватися у військових цілях. Йдеться про дрони, чіпи, а також іншу електроніку , яку РФ може використовувати у війні проти України. Тепер ці товари не зможуть потрапляти до Росії через Казахстан із третіх країн в обхід санкцій .

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це заявив віце-міністр торгівлі та інтеграції Кайрат Торебаєв, повідомляє КазТАГ . “Ми експортуємо всі товари, крім тих, що належать до війни – на них накладено обмеження. Це 106 найменувань товарів – їх експорт ми повністю заборонили “, – зазначив казахстанський чиновник.

Він уточнив, що ці товари не виготовлялися на території Казахстану. Тобто фактично Казахстан заборонив їхній реекспорт з інших держав.

Це рішення перекриває один із ключових каналів постачання високотехнологічної продукції до Росії . Справа в тому, що лише за 2022 рік, за даними Financial Times , на територіях країн-сусідів РФ “зникло” понад $1 млрд європейського експорту. У тому числі ця статистика стосується Казахстану.

Раніше уряд Казахстану вже анонсував заходи проти реекспорту до Росії . “В принципі, ми як уряд не приєдналися до санкцій, але робимо все можливе , щоб захистити нашу економіку від ненавмисних побічних наслідків. Це означає, що ми вживаємо заходів щодо недопущення використання нашої території для обходу цих санкцій”, – говорив на умовах анонімності високопоставлений. казахстанський чиновник.

Источник

Rating: 5.00/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *