Клуб друзів України: на чию підтримку нам можна сподіватися у новій владі США

Клуб друзів України: на чию підтримку нам можна сподіватися у новій владі США - INFBusiness

Фото: wikipedia.org

Керівник офісу президента Андрій Єрмак незабаром поїде на переговори з командою новообраного президента США Дональда Трампа, щоб налагодити контакти з ключовими людьми у його команді. Чи залишилися в Республіканській партії реальні прихильники України? Хто зараз входить до клубу «друзів України» в Республіканській партії – у матеріалі Коротко про.

Республіканці – розділилися

У той час, коли новосформована команда Трампа просуває його «мирний план», який де-факто передбачає значні поступки з боку України задля припинення війни, в Республіканській партії все ще є чимало щирих прихильників Києва.

У самій партії неформально існують два крила. Перше – це прихильники Трампа і політики поступок світовим подразникам (Росії, Китаю та ін.). І друге крило – старе, це республіканці-“рейганісти”, послідовники класичних постулатів у міжнародній політиці США. Вони жорстко притримуються реального лідерства США у світі і протидії зовнішнім загрозам. А назване крило ім’ям одного із самих успішних, популярних та улюблених американцями президентів – Рональда Рейгана. Саме завдяки його жорсткій політиці Радянський Союз потім «наказав довго жити».

“Є два умовно базові “мейнстрім-крила”. Одне крило – це так звані “рейганісти”, а друге – це умовні “трампісти”. І ми розуміємо, що “рейганівське” крило – це якраз такі беззастережні проукраїнські “яструби”, – говорив Дмитро Кулеба будучи міністром закордонних справ України. І, на щастя, в Республіканській партії залишається чимало представників цього напряму.

Лідери обох палат Конгресу США – за Україну

Клуб друзів України: на чию підтримку нам можна сподіватися у новій владі США - INFBusiness

63-річний сенатор Джон Тун вважається досвідченим законодавцем. Фото: wikipedia.org

Першим з них можна назвати новообраного лідера республіканської більшості у Верхній палаті Конгресу, Сенаті США, – Джона Туна, який неодноразово висловлювався за підтримку України з 2004 року, а донедавна був заступником Мітча МакКоннелла – нинішнього лідера.Тун вважається досвідченим законодавцем, який дотримується центристських позицій та має налагоджені стосунки з більшістю колег-республіканців у Конгресі.

Також сенатор наголошував на необхідності посилення санкцій проти Росії та зменшення залежності Заходу від російської енергетики, оскільки кошти від продажу енергоносіїв дозволяють Путіну фінансувати війну. Тун підкреслював, що США повинні продовжувати надавати військову допомогу Україні і знаходити способи для укріплення української оборони, зокрема через покращення систем протиповітряної оборони.

Клуб друзів України: на чию підтримку нам можна сподіватися у новій владі США - INFBusiness

Лідером більшості у Палаті представників стане проукраїнський політик – Том Еммер. Фото: wikipedia.org

Лідером республіканської більшості в нижній палаті – Палаті представників також стане проукраїнський політик – Том Еммер, який за рейтингом обійшов попереднього спікера Палати представників – “трампіста” Майкла Джонсона. А ультраправого “трампіста” Джима Джордана, який також претендував на цей пост, республіканці тайним голосуванням взагалі зняли з виборів спікера Палати представників.

Еммер вважається “мейнстрімним” республіканцем, який наближений до ексспікера Кевіна Маккарті. Він також голосував за затвердження результатів виборів президента США 2020 року, які Дональд Трамп і самі “трампісти” не признають.

Організація “Республіканці за Україну” оцінила підтримку Києва з боку Тома Еммера максимально високим балом “А”, адже він голосував за всі ініціативи Конгресу з підтримки України та проти її скорочення.

Стара республіканська гвардія – ніяких поступок Росії

Клуб друзів України: на чию підтримку нам можна сподіватися у новій владі США - INFBusiness

Представник «старої республіканської гвардії» 82-річний Мітч Макконел зберіг своє місце у Сенаті. Фото: wikipedia.org

У Сенаті також залишився і Мітч МакКоннелл, який ще у 2022 році заявляв, що «найважливіша річ у сучасному світі – це перемогти росіян в Україні». Тут залишається і давній друг України – сенатор Ліндси Грем, який в 2016 і 2023 роки був нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого ІІІ та ІІ ступеня за значний особистий внесок у розвиток українсько-американського економічного та військового співробітництва, відстоювання державного суверенітету та територіальної цілісності України. У Росії ж він оголошений у міжнародний розшук.

Крім цього, у Конгресі залишаються низка республіканців, які не є прихильниками умиротворення Росії. Деякі з них вимагали від президента Джо Байдена дозволу для України бити по території Росії. З відповідним листом-закликом виступили глава комітету Палати представників по збройним силам Майк Роджерс, глава комітету Палати представників з міжнародних справ Майкл Макколл, голова постійного спеціального комітету Палати представників з питань розвідки Майк Тернер, голова підкомітету комітету Палати представників із закордонних справ Том Кін, голова підкомітету з асигнувань на оборону Кен Калверт, заступник голови Парламентської асамблеї ОБСЄ, член Гельсінської комісії Річард Хадсон.

Вони не бояться залякувань від росіян та ескалації, чого побоюються “трампісти”. “Побоювання щодо ескалації були послідовно розвінчані з першого дня війни. Ні застосування Україною зброї, наданої США, на території Россії, ні її військове вторгнення в Курську область – перша іноземна окупація російської території з часів Другої світової війни – не викликали ескалаційну відповідь з боку Росії”, – сказали вони у своєму листі.

Частина істеблішменту також за Україну

Окрім конкретних політиків, у республіканському істеблішменті з 2023 року діє ще і ініціатива “Республіканці за Україну”. Це проєкт більшої організації – “Захистимо демократію разом”. Ініціативу очолили республіканський соціолог Сара Лонгвелл і консервативний аналітик Білл Крістол.

Кампанія запущена в умовах, коли все більше американських виборців і особливо консервативних республіканців починають сумніватися в доцільності подальшої допомоги Україні з боку США.

Бюджет цієї інформаційної ініціативи складає два мільйони доларів.

Директор зі стратегії “Республіканців за Україну” Джон Конвей зазначив, що підтримка демократії за кордоном історично є однією з фундаментальних цінностей Республіканської партії.

«Ми піднімаємо голоси реальних республіканців і консерваторів, які хочуть, щоб США продовжували боротися за українську демократію. Ми хочемо використати свідчення цих республіканців і консерваторів для протиставлення багатьом гучним голосам у Республіканській партії, які готові допустити занепад української демократії і поблажливо ставляться до дій президента Росії Володимира Путіна в Україні», – сказав він.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *