Лідери БРІКС запросили до своєї групи 6 країн

Лідери країн БРІКС вирішили запросити до своєї групи 6 країн – Аргентину, Єгипет, Іран, Ефіопію, ОАЕ та Саудівську Аравію. Вже вирішено, що повноправними членами групи ці країни стануть з 1 червня 2024 року. Раніше ж лідер Китаю Сі Цзіньпін закликав групу прискорити своє розширення заради нібито досягнення більш “справедливого і рівноправного світового порядку”.

4440_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

Про розширення БРІКС повідомив президент ПАР Сиріл Рамафоса. “Ми вирішили запросити Аргентину, Єгипет, Ефіопію, Іран, Саудівську Аравію та ОАЕ стати повноправними членами БРІКС”, – сказав він.

Сі Цзіньпін же днем раніше підтримав майбутнє розширення групи. Понад те, він закликав решту її членів прискорити прийняття нових членів.

“Ми повинні дозволити більшій кількості країн приєднатися до сім’ї БРІКС. Щоб об’єднати мудрість та зусилля і зробити глобальний порядок більш справедливим та рівноправним”, – сказав він.

Зі свого боку, аналітики Reuters нагадали: Китай давно виношував плани щодо розширення БРІКС. За рахунок цього там сподіваються підвищити вплив групи у світовій політиці.

Чого хочуть нові члени

Заявки на вступ до БРІКСу подали 23 країни. Як пояснюють аналітики DW, їхня мета дуже корислива – звичайне отримання економічної вигоди.

“Хоча БРІКС щосили позиціонує себе як геополітичну альтернативу світовому порядку, очолюваному США, потенційні нові члени прагнуть отримати вигоду з впливу та економічного впливу групи”, – резюмували вони.

Борці із Заходом

Спочатку до БРІКС входили Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР. У міжнародному співтоваристві групу сприймають як таку, що протистоїть Великій Сімці зокрема і Заходу взагалі – з метою змінити т.зв. “однополярний світовий порядок”. Серед іншого, нагадують аналітики DW, там хочуть кинути виклик домінуванню долара шляхом створення спільної валюти.

Втім, зазначається, хоча нині БРІКС і вважається важливою силою у міжнародній торгівлі, обсяг торгівлі між її членами є відносно низьким. Понад те, наголошується, “економіки Росії та Бразилії не змогли зберегти темпи зростання і повернулися до рівня 2001 року з погляду їхньої частки у світовому ВВП”.

Проблема Путіна та конфуз Сі Цзіньпіна

До речі, на саміті БРІКС, що проходить зараз у ПАР, з лідером Китаю стався курйозний випадок – охорона прямо у нього за спиною скрутила і затримала його помічника. Той йшов за главою КНР, але з якоїсь причини відстав і вирішив його наздогнати. Побачивши, що чоловік біжить, охорона заходу застосувала до нього силу, після чого зачинила двері в зал – аби приховати від камер те, що відбувалось далі.

Проблема виникла і в російського президента Володимира Путіна. Він відмовився їхати на нинішній саміт через виданий Міжнародним кримінальним судом ордера на його арешт, а також рішення ПАР виписати ордер на його арешт. Натомість Росію на заході представляє голова місцевого МЗС Сергій Лавров.

Втім, на саміті Путін виступив – по відеозв’язку. Однак чомусь заговорив не своїм голосом. Тепер це є додатковим аргументом на користь теорії про двійників глави РФ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *