Людина скромна, Україну врятувала: Як журналісти та політики просили свободу Коломойському

Людина скромна, Україну врятувала: Як журналісти та політики просили свободу Коломойському

Людина скромна, Україну врятувала: Як журналісти та політики просили свободу Коломойському - INFBusiness

Фото: Ян Доброносов, “Телеграф”

У понеділок, 25 вересня, Київський апеляційний суд розпочав слухання щодо зміни запобіжного заходу Ігорю Коломойському. Перше засідання з апеляції мало відбутися ще 6 вересня, але у Шевченківському столичному суді тоді не встигли підготувати матеріали.

Коломойського привезли до суду із СІЗО Управління СБУ в Києві та Київській області. Журналістам він повідомив, що на умови утримання і харчування не скаржиться, але бачитися з рідними йому не дозволяють. Товкотнеча у залі засідань свідчила, що в’язень зібрав добрячу армію підтримки.

“У нього є відчуття свободи”

До зали суду прибули колишній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, телеведуча “1+1” Наталія Мосейчук, продюсер і шоумен Юрій Горбунов, народні депутати Олександр Дубінський, Сергій Демченко та Артем Ковальов, головний рабин Дніпра Шмуель Камінецький, колишній заступник міністра енергетики Ігор Діденко, активістка Майдану та журналістка Ірма Крат і ще ряд поважних осіб, зокрема у військовій формі.

Відвідувачі засідання висловили одностайне бажання взяти Ігоря Коломойського на поруки. Центр протидії корупції наводить деякі цитати з їхніх палких виступів.

“У нього є відчуття свободи і відчуття справедливості. Коломойський чи не єдиний зі списку Форбс не кричав, а діяв”,- заявив колишній гендиректор “1+1” і колишній міністр культури Олександр Ткаченко.

“Коломойський не буде вкриватися картатою ковдрою, не буде імітувати хворобу, не буде звозити масовку під суд, не буде шантажувати судову систему”, – запевняла Наталія Мосейчук.

“Коломойський чи не єдиний, хто завжди дотримувався fair play й ніколи не був за корупцію у футболі”, – переконував колега Наталії спортивний журналіст і коментатор Ігор Циганик.  

“Коломойський зірвав плани Путіна, підтримував добровольчий батальйон, поки інший багатий українець закликав до гудків”, – правила  ведуча ТСН Алла Мазур.  

Юрій Горбунов присягався,  що знає адресу, де живе Коломойський, знає всі його контакти, телефони, тому той точно не втече. Керівник “1+1 Медіа” Ярослав Пахольчук нагадував, що Коломойський – людина скромна, робить багато хороших речей, але про це не розголошує. “Всевишній і так все бачить”, – апелював до вищих сил медійник.

Людина скромна, Україну врятувала: Як журналісти та політики просили свободу Коломойському - INFBusiness

Людина скромна, Україну врятувала: Як журналісти та політики просили свободу Коломойському - INFBusiness

Ведуча “1+1” Наталія Мосейчук, колишній міністр культури Олександр Ткаченко, телеведучий Юрій Горбунов прийшли на суд підтримати Ігоря Коломойського. Фото: radiosvoboda.org

“Ворог нашого ворога – наш друг”

Не менш емоційними були аргументи на користь бізнесмена і як преможної сили у цій війні. Зокрема народний депутат Сергій Демченко нагадав, що  Путін відкрито казав, що вважає Коломойського шахраєм, та називав іншими поганими словами. “А ворог нашого ворога – це наш друг”, – процитував “слуга народу” стародавнє прислів’я.

“Коломойський ще у 2014 році дав шанс відчути те, що ми можемо перемогти другу армію світу”, – заявив депутат Нікопольської міськради Євген Бовкун. Двоє людей у військовій формі переконували суд, що у 2014 році Коломойський врятував Україну.

Але перевершила всіх емоціями палка Ірма Крат: “Якщо суддя хоче, щоб Путін заплакав, то Коломойського треба відпустити”.

Суддя не захотів…

Засідання почалося й закінчилося в один день. Суд відхилив скаргу адвокатів і відмовився зменшити сумму застави, задовольнивши таким чином прохання прокуратури.

Друга спроба звільнити бізнесмена із СІЗО СБУ має відбутися на початку листопада, коли сплинуть 60 діб арешту. Вносити за себе рекордну заставу у розмірі 3,89 мільярда гривень олігарх поки що відмовляється.

Історія питання

  • 2 вересня український бізнесмен Ігор Коломойський, якого називають олігархом, отримав від СБУ підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: 190-ї (“Шахрайство”) та 209-ї (“Легалізація майна, отриманого злочинним шляхом”). Наступного дня Коломойського взяли під варту із заставою в понад 509 мільйонів гривень.
  • 7 вересня Коломойському та п’ятьом членам з нібито створеної ним групи уточнили підозру у заволодінні коштами ПраватБанку на суму понад 9,2 мільярда гривень.
  • 14 вересня Бюро економічної безпеки України повідомило Коломойського про третю підозру, пов’язану із заволодінням коштами ПриватБанку.
  • 16 вересня за клопотанням прокуратури суд збільшив розмір застави до 3,9 мільярда гривень. Пояснювали тим, що бізнесмен вийшов із громадянства України, що він – громадянин Ізраїлю, а тому існує ризик втечі за кордон. Окрім того, прокуратура наполягала, що на свободі Коломойський буде тиснути на свідків та перешкоджати слідству.
  • 8 вересня на активи Ігоря Коломойського був накладений тимчасовий арешт, однак Вищий антикорупційний суд його скасував. Арешт діяв лише дві доби.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *