Мер Ізмаїла закупив сумнівний софт для відеоспостереження – ЗМІ

Мер Ізмаїла закупив сумнівний софт для відеоспостереження - ЗМІ - INFBusiness

Фото: Oliver Peters з сайту Pixabay

У 2023 році в Ізмаїлі на півдні Одеської області закупили систему вуличного відеоспостереження, витративши понад 4 млн грн. від партнерів з ЄС, повідомляє видання ElitExpert.

В тендерній документації Ізмаїльський міськвиконкомі зазначив головну мету побудови цієї системи ІР-спостереження – попередження та боротьбу з організованою злочинністю і поліцейське співробітництво через транскордонні центри на кордоні Румунія – Україна.

Мер Ізмаїла закупив сумнівний софт для відеоспостереження - ЗМІ - INFBusiness

Боротьба зі злочинністю, контроль за громадським порядком, захист законних прав і інтересів місцевих жителів – нібито все досить пристойно і необхідно для міста, яке стало ключовим в «зерновому коридорі» України. Але…Як завжди виникає якесь непристойне «але», пишуть журналісти ElitExpert. В даному випадку – це застосування в системі відеоспостереження софту російської розробки. В договорі №58 від 10.05.2023, підписаному ізмаїльським мером Андрієм Абрамченком, було висунуто вимогу до підрядника включити в систему відеоспостереження програмний комплекс «NxWitness-NetworkOptix».

Мер Ізмаїла закупив сумнівний софт для відеоспостереження - ЗМІ - INFBusiness

Власником цього софту є американська компанія Network Optix Inc. чи то з Каліфорнії, чи то з Техасу, але … з офісом в центрі Москви, на такій собі Новорязанській вулиці. В цій же будівлі на правах постійного орендаря функціонує контора з досить промовистою назвою: московська обласна громадська організація інвалідів регіональних конфліктів і підрозділів спеціального призначення «Солдати світу». І додайте до цього стріт-арт на в’їзді з написом: «є така професія батьківщину захищати».

Мер Ізмаїла закупив сумнівний софт для відеоспостереження - ЗМІ - INFBusiness

Крім розробки софту, на Новорязанській вулиці американська компанія Network Optix Inc.  займається рекрутингом випускників московських вишів до свого сербського офісу в Белграді, теж для розробки, тестування та супроводу власного програмного забезпечення.

Це такі нові солдати світу з професією захищати, що працюють в проросійських країнах?

Ти часом, Network Optix Inc.  має настільки тісні стосунки з російською федерацією, що про це пишуть американські журналісти. Але це не завадило ізмаїльському меру Андрію Абрамченко включати в систему відеоспостереження її програмнмй комплекс. І це – в ключовому для України портовому місті, через яке йде експорт зерна.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *