Ми працюємо над новою архітектурою безпеки України – Зеленський

Ми працюємо над новою архітектурою безпеки України - Зеленський - INFBusiness

Фото: president.gov.ua

У своєму вечірньому зверненні Президент Володимир Зеленський розповів, що сьогодні, 30 січня, зустрівся з колишнім Генеральним секретарем НАТО, головою компанії Rasmussen Global Андерсом Фогом Расмуссеном. Разом обговорили нову архітектуру безпеки, яка потрібна Україні, усій Європі та усій Євроатлантиці.

– Пан Расмуссен зі своїм досвідом Генерального секретаря НАТО допоміг Україні із системою безпекових гарантій: її філософію та можливі рамки почали розробляти саме в очолюваній Расмуссеном та Андрієм Єрмаком експертній групі. Зараз ми маємо вже спільноту з 32 держав, які приєдналися до декларації «Групи семи» щодо безпекових гарантій, а також і першу двосторонню угоду – з Британією. Будуть також нові угоди. Ми зараз фіналізуємо текст кількох документів. Дуже важлива робота. І зараз пан Расмуссен представив плани щодо створення нової міжнародної робочої групи, яка займатиметься питанням євроатлантичної інтеграції України. Наближення повноправного вступу нашої держави в НАТО – це незмінний пріоритет. Поступово його реалізуємо, – сказав Президент.

Також Зеленський зазначив, що розмовляв із Президентом Фінляндії. Відбулася дуже тепла розмова, подякував йому за підтримку України, наших людей, нашої оборони.

– Відзначив, як багато Фінляндія зробила для власної безпеки – історичні речі – і для безпеки всієї Європи. Маємо змістовну двосторонню співпрацю – найбільшу, ніж будь-коли від здобуття Україною незалежності. Відзначили й те, як важливо, щоб наші держави та всі наші партнери залишались і надалі принциповими у відносинах у європейських і євроатлантичних структурах – щодо нашого регіону, східного флангу Європи, – сказав гарант.

Окрім того, провів нараду із Мінстратегпромом. Міністр Олександр Камишін доповів щодо результатів роботи з виробництва дронів і боєприпасів.

– Ми нарощуємо виробництво. Дуже важливо – додаємо нові позиції, триває освоєння нових зразків зброї. Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки – це виробництво буквально нашої свободи, свободи українців і України. І, до речі, окремо сьогодні міністр доповів щодо виробництва далекобійних дронів – це одне з ключових завдань для ОПК, – сказав Володимир Зеленський.

  • За місяць 2024 року Росія випустила по містах України понад 330 ракет і близько 600 бойових безпілотників. Тому контроль над українським небом є надзвичайно важливим, написав президент Володимир Зеленський у соцмережі Х.
  • Росія не рахує свої втрати. Для країни-агресора все одно, скільки вона втратить на війні, вважає президент України Володимир Зеленський. 

 

  • Ми працюємо над новою архітектурою безпеки України - Зеленський - INFBusiness

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *