Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі

Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі - INFBusiness

Фото: t.me/suspilnenews від Getti Images

Напередодні своєї інавгурації Дональд Трамп провів, за визначенням видання Bild, найдорожчу вечерю при свічках – на 200 млн доларів. Вхідний квиток коштував не менше $1 млн і мав на увазі пожертву на інавгурацію. Вільних місць, за повідомленнями очевидців, не було… Загалом, «жертвувальники» внесли до інавгураційного фонду 45-47 президента США близько 250 млн доларів. Для свята «за багатим» цілком достатньо. Як все проходило і чим особливо запам’яталося – у матеріалі Коротко про.

Замість 250 000 всього 1000 глядачів

Трамп став другим президентом, який переніс свою інавгурацію до Ротонди, із Західного фронту Капітолію. Востаннє інавгурацію переносили до закритого приміщення через холод у 1985 році, коли президентом став Рональд Рейган.

На церемонію було продано 250 тисяч квитків. Однак через холодну погоду (від -4 до –13 градусів) значна частина обібраних вирушила дивитися інавгурацію на стадіон Capital One Arena, оскільки під дахом Ротонди навряд чи помістилося понад 1000 людей. За два дні до церемонії бригади будівельників, які чотири місяці облаштовували всю інфраструктуру для парадів, спішно оснастили Ротонду та Capitol One Arena глядацькими місцями – складними стільцями.

Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі - INFBusiness

Подружжя Байденів та Трампи на сходах Білого дому. Фото: Getty Images

Загадка капелюшка першої леді

За півгодини до американського полудня об’єднаний хор Університету Небраски-Лінкольна та оркестр морської піхоти США виконали музичну прелюдію до церемонії, а відомий оперний співак та друг нового президента Крістофер Маччіо заспівав пісню «О, Америка!» Здавалося б, що могло піти не так… Але на тлі патріотичної пісні через проблеми з одним із мікрофонів раптом почулися чиїсь важкі кроки. Співака, втім, це не збентежило – доспівав і пішов під оплески.

Урочисто з’явилися президенти США. З подружжям прийшли нестаріючий Білл Клінтон і Джордж Буш, а Барак Обама, як і повідомлялося раніше, прибув один – Мішель категорично віддала перевагу Гаваї.

Дітей Трампа зустрічали не гірше за самого президента. Поява Меланії Трамп дала окремий привід для обговорень. Елегантний темно-синій костюм Меланія підтримала не менш елегантним капелюшком, тінь від якого заплющувала її очі практично повністю. Меланія була в цьому капелюсі в церкві, не зняла її і на інавгурації. Голову вона піднімала дуже рідко, так що фотографи отримали на диво дивні кадри – багато посмішки і мало очей. Чому такий образ і що хотіла цим сказати перша леді – незрозуміло.

Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі - INFBusiness

Капелюшок Меланії (та й взагалі все вбрання в темних тонах) – був обговорюваною темою інавгурації. Фото: Getty Images

Коли заговорили гармати

Рівно о 12 годині дня присягу дав… ні, не президент США, а віце-президент Джеймс Девід Венс. Робив він це не на самоті, поряд стояла його дружина Уша та троє маленьких дітей.

Після «розігріву» присягнув президент і Дональд Трамп. Його дорослі діти стояли біля своїх місць і мовчки схвалювали те, що відбувається. Що думала Меланія, що тримала Біблію, де лежала рука чоловіка? Напевно, теж раділа, хоча капелюх не дав можливості розглянути її вираз обличчя краще.

Коли Трамп вимовляв 35 слів своєї присяги, пролунали 7 гучних звуків, схожих на постріли. Як виявилося потім, це салютували гармати на площі біля Капітолію. Традиція така. На честь Трампа, він навіть вухом не повів.

Інавгураційне мовлення та тривалі оплески

Інавгураційна мова зайняла близько 30 хвилин, що не могло не порадувати присутніх.

Трамп виступав без папірців та підказок. У принципі сказав те, що і передбачалося. “Золоте століття Америки починається прямо зараз”, – сказав він і зал встав, не припиняючи оплесків. Взагалі, за ці півгодини (і навіть більше з огляду на реакцію) глядачі вставали-сідали не менше 12 разів – ось як їм подобалася ця мова. Глядачі найчастіше плескали у долоні після фраз:

🗯 «Зробимо Америку знову великою!».

🗯 «У нас є уряд, який виділив необмежене фінансування на захист іноземних кордонів, але відмовляється захищати американські кордони або, що ще важливіше, свій власний народ» (тут не лише плескали, а й схвально покрикували).

🗯 «Вчить наших дітей соромитися себе». Це про систему освіти. Тому він, мабуть, її ліквідує.

🗯 «Бурі, дитинко, бурі!» (Drill, baby, drill!) – це про плани збільшити видобуток нафти, її експорт по всьому світу та відродити автомобільну промисловість.

🗯 Розмістити зірково-смугастий американський прапор на Марсі. Цими словами Ілон Маск показав великий палець на знак схвалення.

🗯 «З сьогоднішнього дня офіційною політикою уряду Сполучених Штатів буде те, що існує лише дві статі: чоловіча та жіноча».

Заключним акордом інавгураційної церемонії мало не став виступ співачки Керрі Андервуд – переможниці конкурсу «Американський ідол» 2005 року. Вона довго чекала, поки їй включатиме музику, не дочекалася – і виконала «Америку прекрасну», а капела після виступу Трампа. Крістоферу Маккіо, який вийшов слідом за нею, музику на гімн країни таки включили.

Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі - INFBusiness

На інавгураційному обіді Меланія Трамп вже була у білому. Хоча теж із якоюсь незрозумілою жалобною стрічкою. Фото: Getty Images

ФІНАЛЬНИЙ АКОРД

Маск зіганув чи ні?

Мабуть, найбільше обговорюється жест мільярдера Ілона Маска, зроблений ним на стадіоні Capital One Arena.

«Зігнув чи ні?» – гарячково запитують один в одного користувачі інтернету, схиляючись до того, що схоже так – етнічний єврей Маск підняв руку в нацистському привітанні.

Інші читачі Мережі заявили, що Маск продемонстрував не “зигу”, а її попередника – “салют Белламі”. Це ритуал виголошення клятви вірності прапору США і йому трохи більше 130 років.

За правилами, під час виголошення слів: «Клянуся у вірності моєму прапору», — треба стояти «струнко», а потім праву руку підняти до грудей і різко підняти вгору, направивши прямо на прапор. Так робили американські скаути, а набагато пізніше, вже в нацистській Німеччині, з’явилося своє вітання, яке виявилося максимально схожим на «Салют Белламі».

«Моє серце належить вам», – так пояснив після виступу свої рухи тіла сам Ілон Маск. Але хто його вже слухатиме…

ДО РЕЧІ

А на обід були крабовий пиріг і терином з яблук Міннесоти

Після приведення до присяги як президент Трамп зустрівся з високопосадовцями на інавгураційному обіді. У Мережу злили меню цього обіду – і воно цікаве.

Спочатку гостям подали «Крабовий пиріг з чесапікським тартаром з томатів, заливним соусом, маринованими овочами, салатом романеско, кропом і олією зі шнітт-цибулі», а потім другу страву — «Грейт Омаха Ангус Рібай Стейк з морквою., соусом з моркви та трав, трюфельним соусом з червоного вина та картопляним гратеном».

Завершився захід десертом — «Терріном із яблук Міннесоти у крижаній коробці зі сметанним морозивом та солоною карамеллю».

Найяскравіші моменти інавгурації Трампа: капелюшок Меланії, жести Маска та скасування третьої статі - INFBusiness

Так тепер виглядає сайт Білого дому. Обіцяють «справді золоте століття Америки». Фото: whitehouse.gov

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *