Польща через блокаду кордонів звернулась до ЄС

Польща на тлі протестів фермерів та блокади кордонів (насамперед українського) розпочала неформальні переговори з головою Європейської комісії (ЄК) Урсулою фон дер Ляєн. При цьому поляки вже поставили ультиматум: якщо ЄК не погодиться на польські вимоги, влада країни погрожує запроваджувати односторонні заборони та не деблокувати кордони на державному рівні.

5851_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

Переговори ведуться про подання полякам винятків із “зеленого курсу” ЄС та обмеження імпорту агропродукції, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна. Як повідомляє Onet Wiadomosci, Польща шукає винятки з правил ЄС “для всього, що можливо” – від “Зеленого курсу” до обмеження припливу продуктів, які можуть призвести до “постійного порушення роботи ринку однієї чи кількох країн”.

Шейна заявив, що якщо ЄС не погоджуватиметься з вимогами Польщі “занадто довго”, перебої на кордоні продовжаться. “Ми вноситимемо зміни, ми запроваджуватимемо блокади кордонів, бар’єри та мита в односторонньому порядку”, – сказав представник польського МЗС.

Так, у Польщі стверджують, що приплив дешевшої агропродукції з України нібито загрожує польським фермерам. Однак ще 2023 року Польща запровадила заборону на низку українських продуктів, зокрема й на зерно.

Офіційні переговори Польщі та України з цього питання призначено на 28 березня. Шейна впевнений, що якщо до цієї дати вийде домовитися з Єврокомісією, “проблеми на кордоні більше не існуватиме”.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що уряд веде переговори про закриття кордону та тимчасове припинення торгівлі між Польщею та Україною. Пізніше в Україні спростували цю заяву, і Туск також уточнив, що закриття кордону поки не розглядається.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *