Польща внесе ПП на кордоні з Україною до критичної інфраструктури

Польща внесе ділянки автомобільних та залізничних доріг, які ведуть у бік контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Україною, до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Таким чином країна має намір забезпечити 100% гарантію того, що військова та гуманітарна допомога надходитиме в Україну без будь-яких затримок.

85_190013-1_large.jpg (42.79 Kb)

Про це повідомив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє Польське радіо. Він зазначив: внесення прикордонних переходів до переліку об’єктів критичної інфраструктури відбудеться вже найближчим часом.

“Прем’єр повідомив, що найближчими годинами пункти пропуску на кордоні з Україною будуть додані до списку критичної інфраструктури. Це рішення покращить транспортування військової та гуманітарної допомоги в Україну”, – йдеться у повідомленні.

Україна та Польща проведуть переговори через блокаду кордону

Про те ж, щоб повністю розблокувати кордон, поки не йдеться. Так, Туск пояснив, що рішення, яке готується щодо прикордонних переходів, “означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під’їзних шляхах і шляхах до кордону з Україною”.

При цьому він закликав відокремити питання “прямої підтримки України та захисту польських фермерів та польського ринку від негативних наслідків лібералізації торгівлі з Україною”. Інакше кажучи, фактично дав добро на продовження блокади місцевими фермерами кордону.

Втім, зрушення в ситуації все ж є: на 28 березня у Варшаві заплановані переговори. Участь у них візьмуть представники урядів країн. При цьому від проведення переговорів на кордоні польська влада відмовилася.

“Краще проводити ці перемовини на технічному рівні, щоб урядова зустріч мала не символічну цінність – адже нам не треба символізму у відносинах. Весь світ бачить, наскільки ми рішуче налаштовані допомагати Україні, і немає потреби у подальших яскравих жестах солідарності”, – сказав Туск.

При цьому він наголосив: для вирішення питання “потрібні конкретні пропозиції щодо ринку та сільського господарства”. Що, за його словами, потребує важкої роботи.

Поляки наполягають на вирішенні питання на своїх умовах

Водночас польський прем’єр наголосив: для пошуку вирішення ситуації потрібні технічні переговори на рівні ЄС. І для цього він має намір провести зустріч із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн – щоб обговорити зміни в умовах торгівлі з Україною.

Втім Туск зазначив: Польща бачить вирішення питання у задоволенні її інтересів. Чого, за його словами, добиватиметься як від України, так і ЄС.

“Хочу запевнити вас, що переговори з Україною продовжуються. У нас хороші відносини, хоч і є різниця в інтересах. … Ми переконуватимемо і Київ, і Брюссель погодитися з польською точкою зору на ситуацію. … Ми попередили про загрозу, пов’язану з лібералізацією торгівлі з Україною. Польща має захищати свій ринок”, – резюмував він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *