Польща запевнила Україну, що розслідує інцидент із висипаним зерном

Польща запевнила Україну, що розслідує інцидент із висипаним зерном - INFBusiness

Представник Польщі в Євросоюзі запевнив, що інцидент із висипаним українським зерном на кордоні вже розслідується правоохоронцями. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону ввечері 20 лютого.

– Усі ці епізоди вже розслідуються польськими правоохоронними органами. Стосовно відповідальності матеріальної, то треба розуміти, що це приватно-правові відносини, у яких будуть брати участь перевізник, замовник і постачальний цієї продукції. Я думаю, вони знайдуть вирішення цієї ситуації. Радує, що реакція польської влади на ці інциденти є, – сказав заступник міністра.

Дмитрасевич назвав вимоги польських протестувальників заполітизованими. За його словами, вигоду від таких історій отримує Російська Федерація. 

– З польської сторони ми почули, що вимог від протестувальників дві: обмежити перетин через польський кордон української агропродукції та пом’якшення вимог європейського “Зеленого курсу”. Хоча я розумію що є ще одна вимога, це дотації та підтримка фермерів. Це, в принципі, зрозуміла вимога. На жаль, з моєї точки зору, вимоги до України польських протестувальників є досить таки заполітизовані. Вже рік експорт української агропродукції в Польщу по семи категоріях товарів взагалі не відбувається. Градус напруги, з плакатами, з висипаним зерном, тут очевидний бенефіціар є, це Російська Федерація, – сказав Дмитрасевич.

  • 20 лютого польські аграрії під час страйку висипали українське зерно з вантажного вагону, який прямував транзитом до Німеччини.
  • Того ж дня фермери на акції протесту вивісили плакат із написом “Путін, наведи лад з Україною та Брюсселем, і з нашим керівництвом” та прапор СРСР. Польська поліція відкрила справу через публічне пропагування фашистського чи іншого тоталітарного державного устрою або розпалювання ненависті на основі національних ознак.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *