Польські фермери продовжують блокувати на кордоні рух вантажу для військових, – волонтер Смик

Польські фермери продовжують блокувати на кордоні рух вантажу для військових, – волонтер Смик - INFBusiness

Фото: twitter.com/nazar_london

Польські фермери, що вже довгий час блокують кордон з Україною, Досі не пропускають вантажі для військових, який очікують на фронті. Так, перед пунктом пропуску Медика-Шегині застрягли дві вантажівки, які везуть чотири військові вантажівки Daf, повідомив у соцмережі Х (Twitter) волонтер Назар Смик.

– Це демілітаризовані військові вантажівки, які йдуть на один з фондів, вони вже оплачені. Вже на місці їх розподілять між бригадами, зокрема, для 12-ї бригади спеціального призначення Азов Національної гвардії України. Сказали поляки, що не пропустять. Говорив з посольством, там сказали, що весь кордон перекритий. Поліція пробувала перекинути вантажівки на другий пропускний пункт, а там пропускають одну фуру в годину, якщо я туди поїду, то буду декілька діб стояти, – передає слова Смика Zaxid.net. 

За даними волонтера,  польська поліція ніяк на ситуацію не реагує, бо «бо гляди буде конфлікт з мітингувальниками». Смик наголосив, що подібна ситуація із затримкою військової техніки на кордоні триває від початку зернової блокади, логістика збільшилася з п’яти до 14 днів. Ще шість вантажівок та причепів стоять у Нідерландах вже два тижні, бо перевізники  не можуть їх забрати.

Польські фермери продовжують блокувати на кордоні рух вантажу для військових, – волонтер Смик - INFBusiness

Вантажі для українських військових на кордоні. Фото: twitter.com/nazar_london

–  Наша країна буквально спливає кров’ю. Польська влада зробила вигляд, що забезпечить безперешкодний рух обладнання для військових, але нічого не змінилося, – підсумував волонтер.

Тим  часом заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна в ефірі радіо ZET заявив, що  Польща веде з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн неформальні переговори про звільнення країни від частини правил “Зеленої угоди”. Як пише Onet , виняток для Польщі можуть зробити як для великого сільськогосподарського ринку, який знаходиться найближче до України.

Шейн заявив, що він стосуватиметься як “Зеленої угоди”, так і “напливу продукції, яка призведе до постійних збоїв на ринку однієї або більшості країн”.

– Якщо нам вдасться узгодити вимоги Польщі в ЄС, як ми успішно узгодили заходи ЄС, вони стануть спільною позицією Союзу. Я також хочу сказати, і тут я цитую прем’єр-міністра Туска, що якщо це займе занадто багато часу, ми внесемо зміни, запровадимо прикордонні блокади, дамби та мита в односторонньому порядку, – сказав він.

Шеяна запевнив, що під час консультацій з українською стороною 28 березня “тема проблеми на кордоні більше не існуватиме”.

  • Станом на ранок неділі, 3 березня, у шести пунктах пропуску на кордоні з Україною у чергах стояли понад 2400 вантажівок. 
  • Поки польські фермери блокують кордони з Україною, країна нарощує торгівлю з Білоруссю та РФ, запевняє у своєму розслідуванні журналіст «Української правди» Михайло Ткач. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *