Посол України спростував міфи поляків щодо українського зерна

Кампанія, яку польські фермери провадять проти українського збіжжя та іншої агропродукції, побудована на міфах і безпідставна. А блокада кордону впливає на весь польсько-український торговий обмін та економіки обох країн.

85_190013-1_large.jpg (42.79 Kb)

Про це заявив посол України в Польщі Василь Зварич у Facebook. Він спростував найбільш поширені в сусідній країні міфи щодо української сільськогосподарської продукції.

“Не піддавайтесь обману та маніпуляціям! Свою ненависть до продукції з України фермери-протестувальники будують на міфах, які суперечать дійсності. Кампанія проти агропродовольчої продукції з України є безпідставною. Правда – інша і не така “загрозлива” для фермерів із Польщі та інших країн ЄС”, – написав Зварич.

Дипломат наголосив, що перш ніж потрапити на європейський ринок, українська продукція перевіряється на якість відповідно до законодавства Євросоюзу.

“Інакше вона не потрапила б на ринок ЄС”, – зазначив Зварич.

Посол також зауважив, що польської продукції в українських магазинах значно більше в процентному відношенні.

“Присутність продукції з України в польських магазинах – мізерна”, – зазначив дипломат.

Також Зварич наголосив, що нині зерно з України через Польщу йде лише транзитом і воно становить всього 5% від загального експорту українського зерна. Основним для України залишається “зерновий коридор” через Чорне море та Дунай.

Блокада ж кордону польськими фермерами негативно впливає на весь польсько-український торговий обмін та на економіку не лише України, а й Польщі.

“Від цього втрачає не лише Україна, а й польські підприємці, які щороку експортують на український ринок товарів на близько 12 мільярдів доларів”, – наголосив Зварич.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *