Президент Фінляндії Александр Стубб уперше прибув до України

Президент Фінляндії Александр Стубб уперше прибув до України - INFBusiness

Фото: twitter.com/alexstubb

До Києва вперше після обрання прибув новий президент Фінляндії Александр Стубб. Разом із лідером України Володимиром Зеленським вони підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку.

– Сьогодні ми з президентом Фінляндії Александром Стуббом підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку, – написав Зеленський у своєму телеграм-каналі.

Документ засвідчує готовність Фінляндії й надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії, розповів глава держави. Фінляндія надаватиме довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблюватиме співпрацю з Україною у політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ.

– Допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону й критичної інфраструктури, а також лікувати українських військових, – додав президент.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що документ чинний протягом десяти років. За його словами, угода містить “потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності”. Документ чітко засвідчує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО з боку Фінляндії.

Одночасно з підписанням документа Фінляндія оголосила про 23-й пакет допомоги Україні на суму 188 млн євро. Таким чином, загальний обсяг військової підтримки України з початку повномасштабної військової агресії наблизився до 2 млрд євро. Наразі Фінляндія готує чотирирічний план підтримки України. Бюджет на розвиток і відбудову становить 290 млн євро.

  • Угода з Фінляндією підписана на виконання Спільної декларації про підтримку України від 12 липня 2023 року, до якої загалом приєдналися 32 держави. Станом на сьогодні Україна вже уклала вісім двосторонніх безпекових угод – з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.
  • 11 лютого Олександр Стубб переміг у другому турі виборів президента Фінляндії. 17 лютого Володимир Зеленський уперше зустрівся з новообраним президентом Фінляндії Олександром Стуббом у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки. 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *