Сольський написав заяву про відставку

Підозрюваний у корупційному злочині міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський написав заяву про відставку. Документ датований 25 квітня, тобто заяву написано вже після оголошення Сольському підозри в корупції.

3700_f7uijphw0u_big_jpg_1db9cbcdfe7411983e22ba99937fdf02.jpg (26.29 Kb)

Про це повідомив речник Верховної Ради Руслан Стефанчук. Також він опублікував фотокопію заяви Сольського.

“До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посади міністра аграрної політики та продовольства України”, – йдеться в повідомленні. За словами Стефанчука, заяву міністра розглянуть на одному з найближчих пленарних засідань парламенту.

Сольського підозрюють у заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі збагатитися ще на одній ділянці на 190 млн грн. При цьому підозри оголошено не тільки міністру, а й “двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяла скоєнню злочину”. За даними ЗМІ, йдеться про заступника Сольського Маркіяна Дмитрасевича та ексголову Держгеокадастру Олександра Колотиліна.

Про підозри Сольському та спільникам оголосили 23 квітня. При цьому Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 24 квітня не обрав запобіжний захід міністру.

За даними слідства, злочинна група знищила документи, що надавали двом держпідприємствам у Сумській області право постійного користуватися землею, і відповідно вони склали акт про самовільне зайняття цих ділянок. Після цього підконтрольні чиновники Держгеокадастру Сумської області передали ділянки у власність заздалегідь визначеним громадянам у вигляді реалізації їхнього права на безоплатну землю.

При цьому умовою отримання землі у власність було укладення договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання. Така угода надала у 2017-2021 роках учасникам схеми доступ до 1250 земельних ділянок загальною площею 2493 га. На той момент їхня вартість оцінювалася більш ніж у 291 млн грн.

Сам голова Міністерства аграрної політики та продовольства свою провину заперечує. У заяві ЗМІ він стверджував, що події, що їх описує НАБУ, стосуються 2017-2018 років, коли він працював адвокатом і нібито не мав стосунку до використання землі, про яку йдеться.

Миколі Сольському 44 роки, він народився у селі Росохи Львівської області. Має юридичну освіту, з 2003-го до 2014 року був гендиректором юридичної фірми. 21 липня 2019-го його було обрано народним депутатом України, а у серпні – головою парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики.

24 березня 2022 року був призначений на посаду міністра аграрної політики та продовольства. Є засновником семи та бенефіціаром 10 підприємств, що займаються агробізнесом.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *