Суд заарештував ексглаву департаменту Міноборони Лієва, застава – 50 мільйонів

Суд заарештував ексглаву департаменту Міноборони Лієва, застава – 50 мільйонів - INFBusiness

Фото: suspilne.media

Апеляційний суд задовольнив скаргу прокурора та застосував до екскерівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва  запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Альтернативою суд визначив заставу в розмірі 50 мільйонів гривень. Про це повідомив Центр протидії корупції.

– Лієва взяли під варту у залі суду. Термін утримання під вартою – до 8 квітня включно. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн. У разі внесення застави на Лієва буде покладено низку обов’язків, зокрема носіння електронного браслета та здача закордонних паспортів, – зазначили у ЦПК.

Сам підозрюваний у записаному в суді коментарі сказав, що шокований нинішнім рішенням суду, він назвав розмір застави несумісним зі своїми зарплатою та доходами. Лієв зазначив, що співпрацював зі слідством, приходив на всі допити тощо. Ексчиновник заявив, що має намір звертатися до Європейського суду з прав людини.

  • Йдеться про справи щодо укладання контракту між Міноборони та компанією “Львівський арсенал” на постачання 100 тисяч мінних пострілів. У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало “Львівському арсеналу” 1,34 млрд грн передоплати. Далі “Львівський арсенал” перерахував частину коштів – 3,6 $млн та 9,1 млн євро – словацькому посереднику – компанії Sevotech. Більшість їх потім пішла на рахунки ще одного посередника – хорватської компанії WDG promet. В результаті ці гроші “зникли” і постачання до ЗСУ так і не відбулося.
  • 27 січня колишнього та чинного керівників департаменту Міноборони (Лієва та Тоомаса Нахкура) повідомили про підозру у справі про розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *