Туск хоче зупинити блокаду кордону з Україною

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною. Він підкреслив, що, незалежно від обґрунтування протестів, польська влада не може допустити блокування переходів і заподіяння таким чином шкоди Україні – адже нині “вирішується доля війни”. Водночас фермери продовжують блокувати 4 пункти пропуску на кордоні України: “Медика – Шегині”, “Корчова – Краківець”, “Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ”.

9930_71937.jpg (181.83 Kb)

Як повідомила Державна митна служба, режим блокади різниться залежно від спрямування. Зокрема:

у пункті пропуску (п.п.) “Медика – Шегині” польські протестувальники продовжили блокувати рух вантажних транспортних засобів на в’їзд та виїзд з України, пропуск автобусів та легкових автомобілів здійснюється безперешкодно;
у п.п. “Корчова – Краківець” попередньо продовжено блокування руху вантажівок до 9:00 20 квітня. Мітингувальники вимагають обмежувати в’їзд до України вантажним автотранспортом до 5-7 машин за годину, незалежно від типу вантажу;
“Рава-Руська – Гребенне” та “Ягодин – Дорогуськ” блокуються в обох напрямках.
При цьому є пункти пропуску, які працюють у звичайному режимі. Це “Устилуг – Зосин”, “Угринов – Долгобичув”, “Грушів – Строймеж” та “Смольниця – Кросьценко”.

Водночас, як повідомляє “Польське радіо”. прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск виступив за припинення блокади. Він нагадав: згідно з останнім рішенням уряду, прикордонні пункти мають статус критичної інфраструктури.

“Хочу звернутися до всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може завадити Україні. Ми повинні будемо ухвалити рішення, які захистять польський кордон та прикордонні переходи. Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни. Я розраховую на відмову від такої форми протесту”, – сказав польський прем’єр.

При цьому він наголосив, що державні служби Польщі працюватимуть над розчищенням пунктів пропуску. Однак Туск не вважає, що для цього “потрібні прямі примусові заходи”.

Як прокоментував в ефірі телемарафону заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, причина блокади справді полягає у внутрішніх політичних проблемах Польщі. “Це системна криза в самій Польщі. Певна частина фермерської спільноти і ті фермери, які блокують кордон, організують протести в різному форматі – перекривають дороги всередині Польщі, і найголовніша проблема – вони самі до кінця не розуміють предмет своїх вимог”, – сказав Качка.

За його словами, протестувальники не є репрезентативною групою для всього сільського господарства Польщі. “Після того, як відбулися наші переговори три тижні тому з основними асоціаціями Польщі, так звані “лідери” протесту зазначили, що з ними не розмовляють, тому що від їхнього імені говорять такі асоціації. Це проблема політичного характеру”, – зазначив Качка, додавши, що це “протест невеликої кількості фермерів, які бажають, щоб з ними по-іншому велася розмова”.

Водночас у Мінекономіки сподіваються, що блокування пунктів пропуску “Корчова – Краківець” та “Медика – Шегині” є короткостроковими акціями протесту. Більше занепокоєння, за словами Качки, викликають “Ягодин” та “Рава-Руська”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *