Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

Фото: REUTERS

Щоб розібратися з критичною ситуацією в Авдіївці, українське командування перекинуло туди додаткові сили – Третью окрему штурмову бригаду, яка вже стала легендарною. Її командування повідомляє, що там зараз ” Авдіївське пекло “. І українським захисникам доводиться “воювати на 360 градусів”.

І таких у ЗСУ досить багато. В огляд Коротко про увійшли одні з наймотивованіших і неодноразово потраплявших на найскладніші ділянки фронту підрозділи, які найчастіше потрапляли у фронтові зведення.  Водночас розуміємо, що кожна частина – геройська, і аж ніяк не хочемо зменшити роль у спільній справі інших.

3-я окрема штурмова бригада

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

3-я окрема штурмова бригада. Фото: wikipedia.org

Була створена на основі однієї з найбоєздатніших українських частин – полку «Азов». Укомплектована наймотивованішими  воїнами-патріотами. Зберегла свою боєздатність навіть після того, як багато бійців потрапили в полон після захисту Маріуполя.

Брала участь у багатьох оборонних і наступальних діях – обороні Києва та Київської області. Звільняла від окупантів Васильків, Ворзель, Ірпінь, Бучу, Гостомель, Пущу-Водицю, Лютіж, Горенку, Стоянку та Мощун. 10 березня 2022 року спільно з 72-ю бригадою ЗСУ на околицях Броварів біля села Скибін влаштували засідку та розгромили колону БТГр 6-го танкового полку 90-ї танкової дивізії армії РФ.

У березні 2022 року для посилення оборони Маріуполя гелікоптерами було перенаправлено 72 бійці «Азова». Тоді під керівництвом ГУР МО провела таємну операцію для авіапрориву блокади Маріуполя з доставки на вертольотах до заблокованого російськими силами міста підкріплення, озброєння та ліків для поранених і евакуацію тяжко поранених бійців. Брала участь у боях на Бахмутському напрямі.

47-а окрема механізована бригада «Магура»

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

47-а окрема механізована бригада Магура. Фото: wikipedia.org

Бригаду було сформовано на початку 2023 року на базі окремого 47-го штурмового полку в рамках підготовки до контрнаступу України, в якому вона брала участь на Токмацькому напрямку до жовтня 2023 року. 23 серпня спільно з 82-ю ОДШБР бригада звільнила Роботіно.

Наприкінці жовтня 2023 року підрозділ був перекинутий під Авдіївку, де ЗС РФ проводили масовані атаки. 28 грудня в районі села Степове, відбиваючи атаку ЗС РФ, бригада знищила 21 танк та 14 БМП/БТР противника.

Експерти відзначають високу ефективність застосування бригадою БМП “Бредлі” M2A2-ODS. 12 грудня 2023 року одна така БМП за 30 секунд завдала пошкодження одразу трьом російським МТ-ЛБ (два з яких вибухнули). Далі два «Бредлі» бригади в прямому зіткненні вивели з ладу новітній російський танк Т-90М «Прорив», хоча, з точки зору номінальних характеристик зброї, російський танк мав велику перевагу по броні та вогневій потужності.

Часто одна «Бредлі» бригади знищувала і три російські БМП-1. Завдяки поєднанню гарної захищеності, що значно перевершує всі російські БМП, якісному тепловізійному прицілу SADA-II та потужному і точному озброєнню – скорострільної гармати M242 Bushmaster та ракет TOW-2B – видання Forbes назвало бригаду найкращими БМП повномасштабної війни в Україні.

44-а артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

44-а артилеристська бригада імені гетьмана Данила Апостола. Фото: wikipedia.org

Підрозділи 44-ї бригади ще до початку повномасштабної російської агресії брали участь у боях поблизу населених пунктів Червоний Партизан, Озерянівка, Нелепівка, Артемове, Новгородське, Дзержинськ, Зайцеве, Вуглегірськ, Логвинове, Горлівка. Високий рівень ефективної роботи української артилерії довели ще до початку російської агресії, під час Дебальцевської операції та боїв за Донецький аеропорт.

46-а аеромобільна бригада

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

46-а аеромобільна бригада. Фото: wikipedia.org

У січні 2017 року бригада зайняла позиції в районі Донецького аеропорту та Мар’їнки. У лютому-березні 2020 року була у Станично-Луганському районі Луганської області. З липня по листопад 2022 року бригада брала участь у звільненні Правобережжя півдня України. 46-а ОАеМБр брала участь у важких боях за Білогірку, Сухий Ставок, Дудчани, Малу Олександрівку.

6 грудня 2022 року 46-у окрему аеромобільну бригаду Десантно-штурмових військ Збройних Сил України Указом Президента України Володимира Зеленського відзначено почесною відзнакою «За мужність і відвагу». У грудні 2022 року бригада була відправлена на підкріплення українських військ у Донецькій області, в район оборони Бахмута та Соледара.

Взимку 2022 – 2023 р. 46-а ОАеМБр брала участь в обороні на Бахмутському напрямку. З початку липня 2023 року бригада вела наступальні та штурмові дії у Запорізькій області, на Мелітопольському напрямку. За безпосередньої участі 46-ї ОАеМБр там звільнено кілька населених пунктів. Надалі у районі виконання бойових завдань підрозділу знову стала Донеччина. 46-а окрема десантно-штурмова бригада брала активну участь у боях за Соледар.

93-я окрема механізована бригада “Холодний Яр”

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

93-й окрема механізована бригада Холодний Яр. Фото: wikipedia.org

З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України бригада брала активну участь в обороні країни. Зокрема, під час провального наступу російської армії на центральну Україну з боку Білорусі 93-я окрема механізована бригада обороняла Суми, перебуваючи деякий час у блокаді. Також брала участь у звільненні Тростянця, фактично знищивши Кантемирівську танкову дивізію Росії, та в інших битвах, повністю звільнивши Сумську область. Брали участь в обороні Харкова та контрнаступі в Харківській області, а також у битві за Донбас. Для нагородження бійців бригади, що особливо відзначилися, був заснований Хрест бойових заслуг бригади “Холодний Яр”.

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

3-й окрема танкова

3-я окрема танкова “Залізна бригада”

Брала участь у боях за Ізюм, Барвінкове. Близько 200 військовослужбовців бригади відзначені державними нагородами, зокрема стали лицарями орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

59 окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка. Фото: wikipedia.org

59-а окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну бригада бере участь в оборонно-наступальних діях, включаючи такі епізоди, як бої за Миколаїв, бої за Херсон. У ході бойових дій на півдні України брала участь у боях за Авдіївку та за Піски.

Зарубіжні підрозділи

У боях за визволення України беруть участь і національні формування країн, які так чи інакше зазнали агресії Росії.

Полк Кастуся Калиновського

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

Полк Кастуся Калиновського. Фото: wikipedia.org

Білоруські добровольці беруть участь у бойових діях на сході України з весни 2014 року. Група білоруських добровольців брала участь у боях за Піски поблизу Донецького аеропорту у липні 2014 року. У червні 2015 року було засновано тактичну групу «Білорусь», яка брала участь у боях за Авдіївку, Піски, Волноваху, Мар’їнку.

У березні 2022 року після вторгнення Росії в Україну білоруські добровольці заявили про об’єднання в одне формування – батальйон Кастуся Калиновського. У складі батальйону перебуває понад 200 осіб, ще 300 білорусів, які готові приєднатися до батальйону, проходили підготовку в Польщі. Захищали Київщину. 25 березня 2022 року батальйон білоруських добровольців імені Калиновського увійшов до складу Збройних сил України. Ряд військовослужбовців отримали нагороди від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.

Чеченські батальйони

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

Чеченські батальйони. Фото: wikipedia.org

Це учасники озброєних добровольчих чеченських формувань, що воюють проти російських військ на боці України. Позиціонують себе як Збройні сили Чеченської Республіки Ічкерія.

На тлі вторгнення Росії в Україну 24 лютого у Брюсселі пройшов з’їзд чеченської діаспори Європи на підтримку України, організований Державним комітетом з деокупації Чеченської Республіки Ічкерія на чолі з Ахмедом Закаєвим, який одночасно очолює уряд ЧРІ у вигнанні. У форумі взяли участь лідери чеченських громадсько-політичних організацій, медіаактивісти, екскомандири Збройних сил Чеченської Республіки Ічкерія, ветерани війни та окремі особи. Учасники конгресу ухвалили рішення: до двох чеченських батальйонів, які функціонують на Донбасі з 2014 року на боці українських сил, сформувати додаткові чеченські бойові підрозділи для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

Від Третьої штурмової до Магура: бригади, які гартувалися в пеклі - INFBusiness

Грузинський легіон. Фото: wikipedia.org

Грузинський легіон

Це грузинський добровольчий диверсійно-розвідувальний підрозділ, створений у 2014 році із громадян Грузії. Наразі бере участь в обороні України від російського вторгнення у складі 25-го батальйону територіальної оборони Київської області.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *