У телемарафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону

У телемарафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону

У телемарафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону - INFBusiness

У той час як держава робить все можливе, щоб країна пережила наступний опалювальний сезон, деякі учасники енергоринку поводяться не надто коректно, дбаючи в першу чергу про свої надприбутки, а не суспільні інтереси. Таку думку у рамках загальнонаціонального марафону висловив голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

За словами експерта, енергетичний монополіст компанія ДТЕК Одеські електромережі виводить з країни колосальні кошти та в умовах війни продовжує працювати як приватна компанія, ставлячи на чільне місце прибуток.

– Я не бачу єдиної ритмічності роботи з підготовки до опалювального сезону у всій галузі. Справді, ми бачимо потужну роботу в середині влади, а з іншого боку деякі учасники енергоринку поводяться не надто коректно, – зазначив експерт. – Якби абсолютно кожна доступна сьогодні гривня прямувала на ремонт наших розподільчих мереж та нашої енергогенерації. Насправді це відбувається не так. Приміром, журналісти 24 каналу у своєму розслідуванні показали, як компанія ДТЕК Одеські електромережі офіційно через рішення акціонерів виводить колосальні гроші з нашої країни. Йдеться про 8 млрд. гривень. При цьому 100 млн виводиться як фінансова допомога своєї материнської компанії в Нідерландах. Додатково на 20 млн купуються облігації цієї ж компанії й ще 100 млн — кладуться на депозит у свій же банк ПУМБ. І водночас просять 7 млрд гривень із державного бюджету, бо треба ремонтувати трансформатори, – сказав Чаленко.

На думку експерта ДТЕК навіть за умов війни, продовжує поводитися як комерційна структура, заточена під отримання максимального прибутку.

– У березні минулого року держрегулятор запропонував спрощену процедуру підключення. Що робить ДТЕК просто не використовує спрощену процедуру і громадяни змушені платити пів 8-9 гривень за кіловат і це вказує на бажання зберегти рівень наддоходів, – сказав Чаленко.

У довоєнній економіці в бізнес-секторі інвестори будували за півтора року те, на що у ДТЕК йшло від трьох років оформлення і вище, компанія морально застаріла і потребує реформ, вона не встигає за ринком. (Саме така повільність стане великою проблемою після війни, коли почнуть масово відбудовувати об’єкти житлової інфраструктури).

Зараз триває війна і необхідне оперативне відновлення. Але це показує, що не завжди приватний власник може бути ефективним, ми бачимо, що процеси максимально загальмовані, і це ніяк не буде на користь відновленню енергетики.

У телемарафоні розповіли, як одеський ДТЕК зриває підготовку до опалювального сезону - INFBusiness

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *