Україна підпише угоди у сфері безпеки з США та країнами Північної Європи, – Зеленський

Україна підпише угоди у сфері безпеки з США та країнами Північної Європи, - Зеленський - INFBusiness

Фото: facebook.com/zelenskyy.official

 

Український лідер Володимир Зеленський заявив, що найближчими місяцями Україна має підписати двосторонні угоди у сфері безпеки зі США, країнами Північної Європи та однією з Балтійських країн. Про це президент сказав в інтерв’ю бразильським журналістам.

– Щодо цих договорів – у нас їх уже дев’ять. Ми наближаємося до важливого договору зі США, і після того, як ми пройдемо Конгрес – а я вважаю, що ми все одно дотиснемо і пройдемо його позитивно, – ми прийдемо до цієї потужної угоди зі США. Я б хотів, щоб люди розуміли, що це не тільки про “мілітаря” підтримку, це гуманітарні аспекти, відновлення, фінансова підтримка, енергетична. Весь обсяг цієї потужної допомоги у двосторонніх угодах є… І ми далі підписуватимемо гарантії безпеки. Ми наближаємося, щоб наші партнери з Балтійських країн це зробили, я думаю, що у квітні ми матимемо такий результат із однією з країн. Я думаю, що у нас можуть бути потужні договори у травні. Я думаю, травень-червень ми вийдемо на договори не лише зі США, із північними країнами Європи, – зазначив Зеленський.

Зеленський також запросив президента Лули да Сілви Бразилії взяти участь у першому Глобальному саміті світу, що відбудеться у Швейцарії у червні. Він зазначив, що для України дуже важливою є підтримка Бразилії, хоча довгий час “Україна не могла донести до цієї країни правду про розв’язану Росією війну”.

  • Першою державою з країн поза ЄС, яка підписала угоду про безпеку, стала Данія. Підписання відбулося у Львові. Згідно з документом, у 2024 році військова підтримка Данії становитиме не менше 1,8 млрд. євро, також Данський фонд виділив 8,5 млрд. євро на поточну підтримку України у 2023-2028 роках.
  • Раніше журналісти Коротко детально розбирали, що це за гарантії безпеки і чому це важливо для України.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *