Зеленський у річницю аварії на ЧАЕС прибув до Славутича та подякував українцям за сміливість

Зеленський у річницю аварії на ЧАЕС прибув до Славутича та подякував українцям за сміливість - INFBusiness

Український лідер Володимир Зеленський та його дружина Олена у п’ятницю, 26 квітня, прибули до Славутича. Там вони вшанували пам’ять українців, які ліквідували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році. Про це УНН повідомили в Офісі президента.

– 38 років тому сталася катастрофа у Чорнобилі. Радіаційна аварія, наслідки якої поширилися далеко за межі України та навіть усієї нашої Європи. Світ відчув ту катастрофу. Але все ж таки вона була локалізована. Люди стали на захист життя та виконали свій обов’язок, – сказав глава держави. – Наші справжні люди зупинили пожежу на Чорнобильській станції. Врятували три енергоблоки ЧАЕС. Провели дезактивацію території. Збудували саркофаг, який закрив те, що залишилося після вибуху на четвертому реакторі. Збудували систему спостереження та контролю за ситуацією на станції та у Чорнобильській зоні. За кожною такою дією – тисячі героїв, тисячі сміливих характерів. Тисячі людей. Це люди, завдяки яким було врятовано мільйони інших.

Пам’ять героїв-ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській станції вшанували хвилиною мовчання. Зеленський подякував усім, хто 38 років тому захистив життя, і вручив ордени “За заслуги” ІІІ ступеня та “За мужність” ІІІ ступеня працівникам ЧАЕС та ліквідаторам наслідків аварії.

Президент висловив шану всім людям у Славутичі за порятунок тоді та допомогу Україні навесні 2022 року, під час повномасштабного російського вторгнення. Він нагадав, що Славутич не підкорився окупантам, люди боролися із загарбниками і весь світ бачив їхню мужність.

  • Раніше Зеленський заявив, що зона навколо ЧАЕС досі залишається небезпечною після Чорнобильської катастрофи.
  • Чорнобильська АЕС була захоплена Росією з 24 лютого до 1 квітня 2022 року.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *