Серіал Божі краплі (Drops of God). Рецензія від співзасновника Good Wine Дмитра Кримського

Серіал Божі краплі (Drops of God). Рецензія від співзасновника Good Wine Дмитра Кримського - INFBusiness

2 червня на Apple TV+ вийшла фінальна серія серіалу «Божі краплі» (Drops of God). У центрі сюжету — вино, а точніше неймовірно різноманітний світ вин, на фоні якого розгортається боротьба за спадщину відомого винного енолога Александра Лежера між його донькою та учнем. Обидва — неймовірно талановиті енологи. Серіал подобається глядачам — рейтинг IMDb 8,1 з 10. Forbes Ukraine попросив співзасновника Good Wine Дмитра Кримського подивитися «Божі краплі» та написати рецензію, а головне, відповісти на питання, яке хвилювало редакцію — чи дійсно супер сомельє можуть визначати рідкісні вина по запаху.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

У середині травня друзі запитали, чи дивлюсь я серіал «Божі краплі», і якщо ні, треба негайно починати. 

Перша серія мене не надихнула продовжувати дивитися серіал. Але наступного дня мені зателефонувала редакторка з Forbes та запропонувала написати рецензію на нього. 

Коли подивився кілька серій, увійшов в кураж, вирішив написати. 

«Божі краплі» розповідає історію всесвітньо відомого винного експерта Александра Лежера — творця знаменитого винного путівника Леже та символічної фігури в енології. Після смерті він залишає спадщину у вигляді видатної винної колекції з 87 000 пляшок вартістю $150 млн. 

За заповітом, за неї повинна боротися донька Лежера — Каміль, та учень – молодий енолог Іссе. 

«Божі краплі» — гарна мелодрама з елементами «Санта-Барбари» навколо винної теми. У жодному разі не претендую на роль кінокритика, тому подальша розмова піде тільки про винну складову серіалу. 

Редакторка Forbes запитала мене — чи дійсно сомельє можуть так дегустувати вино, щоб на нюх та смак вгадувати його сорт, виноробню, рік виробництва. Як це демонструють герої серіалу. Адже вона вже стала переживати за свій нюх.

Я відповів, що ні: збрехав, аби підтримати її моральний дух. Але давайте про все докладніше. 

Треба розрізняти дві речі: вміння людини розпізнавати та ідентифікувати запахи й смаки та вміння визначати вино.

У першій серії показують, як Лежер вчить маленьку Каміль із зав’язаними очима розпізнавати запахи моху, папороті, сіна. Такі навички можна тренувати, якщо мати гарну памʼять, і Каміль в цьому стала профі. 

Але вона ніколи в житті не вживала вино, тож у мене виникло питання: як вона могла вгадувати сорти винограду, регіони, виробників та назви вин. 

Відповідь – ніяк. 

У цьому плані серіал з жанру мелодрами перейшов у жанр фантастики. Не можливо впізнати Cheval Blanc 2000 року, чи будь-яке інше вино, ніколи їх не куштувавши. 

І тут ми переходимо до другого – вміння визначати вино. 

Те, що гарно виходило в Іссе. 

Щоб визначати вина, їх треба скуштувати. І багато куштувати! Так ви запам’ятовуєте та систематизуєте свій досвід. 

Тут дуже допоможе вміння знаходити запахи та смаки у вині. Тоді ви розумієте, чим Cabernet відрізняться від Merlot чи Nebbiolo від Pinot Noir. Чим відрізняються Pinot Noir з Бургундії та Нової Зеландії. Чому спекотний 2003 рік зовсім не схожий на прохолодний 2004-й. І як Barolo, зроблене представником традиційної школи у великих бочках, відрізняється від Barolo модерністів у французьких барріках (дубова бочка для визрівання вина).

Якщо у вас є талант, через 10 років та 10 000 випитих пляшок, ви зможете щось вгадати. 

Apple TV

Кадри з серіалу Drops of God Фото Apple TV

Apple TV

Кадри з серіалу Drops of God Фото Apple TV

Apple TV

Кадри з серіалу Drops of God Фото Apple TV

Apple TV

Кадри з серіалу Drops of God Фото Apple TV

Apple TV

Кадри з серіалу Drops of God Фото Apple TV

Шукайте свій шлях

Винний гід, як і все в житті, має позитивну та негативну сторону. Він допомагає недуже обізнаним споживачам обирати вино, спрощуючи їм в цьому сенсі життя. 

З іншого боку, ви не шукаєте свій власний шлях у світі вина, а рухаєтесь вже прокладеною кимось стежиною. 

Якщо дуже в це заглибитися, з часом замість вина ви почнете куштувати етикетки. 

Моя порада – шукайте свій шлях. 

Вино – неймовірно цікава та складна річ. Уподобання та смаки у кожного свої, тому й шлях буде різний. 

Якщо сомельє розповідає вам про нотки лічі у вині, а ви ніколи цей фрукт не куштували, як це вам допоможе?

Сомельє полюбляють використовувати невідомі для звичайних людей слова: це ніби придає їм більшої вагомості. На мою думку, гірші лише менеджери з корпоративного бізнесу з їхніми «buzzwords». 

Якщо уважно дивитися «Божі краплі» в кінці під час підбору вин до їжі, в кадрі з’являється два вина відомого французького виробника з Рони. А в останньому випробуванні головним героям треба було відтворити Chateaneuf du Pape 1990 року, використовуючи 13 сортів винограду. 

Зазвичай виробники використовують менше половини з цих дозволенних 13 сортів, й тільки один використовує всі. Він – той самий виробник, якого я згадав вище. Збіг? Не думаю. Хоча, хто я такий, щоб вчити когось маркетингу. Тим паче коли до справи долучається Бред Пітт. (Від редакції: До чого тут голлівудська кінозірка? Це загадка, яку автор рецензії загадує читачам).

Якщо вино вам не байдуже, раджу подивитись цей серіал. 

Отримаєте натхнення й продовжите шукати свій шлях у безкрайому світі цього напою.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *