Кількість книгарень в Україні зростає попри повномасштабне вторгнення, стверджують видавці і книжкові ритейлери. Частково це викликано тим, що на відносно безпечних територіях мережі відкривають нові магазини замість втрачених через російську агресію. Але кількість незалежних книгарень також зростає. Чому так відбувається
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
На початку серпня засновник маркетингової агенції Fedoriv Андрій Федорів написав серію постів про те, що українці мало читають. Дописи стали поштовхом до дискусії. Одне із найбільш обговорюваних питань – кількість книгарень в Україні. Після початку вторгнення їх залишилось 130, свідчили дані Українського інституту книги (УІК) станом на травень 2023 року. Книгарень близько 330, казав на противагу генеральний директор «Фоліо» Олександр Красовицький.
Тільки за половину 2023-го відкрилося 9 книжкових магазинів «Книгарні Є», казала у серпні директорка видавництва Vivat Юлія Орлова. Самі Vivat за останній рік відкрили три магазини – у Києві, Львові та Івано-Франківську. Під час повномасштабного вторгнення запрацювали дві книгарні-кавʼярні «Видавництва Старого Лева» і незалежні книжкові крамниці «Місто», «Книжковий Лев», «Сковорода», Readeat. «Найближчим часом відкриваємо ще три книгарні», – анонсує PR-менеджерка КСД Тетяна Рябченко.
Після скандалу УІК взявся за підрахунок книгарень ще раз. За допомогою професійних спільнот та підписників у соцмережах станом на 21 вересня по всій Україні нарахували 421 книгарню. Проте перелік не остаточний і постійно оновлюється. Найбільші мережі – «Книгарня Є» (45 магазинів), КСД (41), «Книголенд» (35) та «Буква» (28), свідчать дані книгарень і УІК.
Ось, як понад 400 книжкових магазинів розподілились країною.